Системи збереження енергії | Автономні сонячні електростанції | Теплоціль

Системи збереження енергії

З поступовим зменшенням зеленого тарифу і підвищенням вартості електроенергії, у багатьох країнах на перше місце серед домашніх рішень виходять системи збереження енергії. Саме такий сценарій розвитку очікує й Україну. Система збереження енергії – це набір обладнання, який виробляє електроенергію з сонячного випромінювання, накопичує її та дозволяє ефективно використовувати як вдень, так і вночі. Зберігання енергії відіграє важливу роль в процесі балансування енергосистеми.

Електроенергія, що виробляється сонячними панелями у звичайній мережевій електростанції, може споживатися тільки в денний час. Система збереження енергії дозволяє надлишок, який не використовується в поточний момент для побутових потреб, за допомогою спеціальної панелі управління направляти для заряду акумуляторних батарей. Якщо вони вже заряджені, панель управління скидає надлишок в зовнішню мережу. У темний час доби, коли фотомодулі не генерують електроенергію, побутові прилади живляться з акумуляторних батарей. У разі, якщо АКБ розрядилась, електроенергія береться з зовнішньої мережі.

Така система збереження енергії – універсальне рішення. З одного боку, вона дозволяє бути максимально близьким до енергонезалежності домогосподарства завдяки накопиченню електроенергії, яка підтримується в АКБ. З іншого боку, існує постійна можливість підключення до загальної мережі або паливного генератору, як до резервного джерела живлення. Система збереження енергії складається з декількох ключових компонентів, які ми розглянемо нижче.

Переваги систем збереження енергії

ЕНЕРГОНЕЗАЛЕЖНІСТЬ

Заміщення власних потреб у електроенергії до 95%.

ЦІЛОДОБОВИЙ ДОСТУП

До власної електроенергії завдяки акумуляторним батареям

ЗРУЧНЕ МАСШТАБУВАННЯ

Кількості фотоелектричних модулів та ємності системи

РЕЗЕРВНЕ ЖИВЛЕННЯ

Від загальної мережі у разі недостатнього заряду АКБ

Галерея робіт

ФОТОЕЛЕКТРИЧНІ МОДУЛІ

Саме фотомодулі виробляють із сонячного світла електроенергію, яка пізніше перетворюється інвертором для використання в побутовій мережі та заряджання АКБ. Від правильного вибору сонячних панелей залежить довговічність та продуктивність вашої станції.

На даний час найпоширенішими видами сонячних батарей є монокристалічні та полікристалічні. Крім технології виготовлення, фотомодулі відрізняються також потужністю, коефіцієнтом корисної дії, розміром і т.д. На обмежених площах краще обирати більш потужні фотоелектричні модулі. На даний час потужність монокристалічних ФЕМ Longi Solar сягає 440 Вт. ІМЦ “Теплоціль” радить обирати лише перевірених та надійних світових виробників фотоелектричних модулів, таких як Longi Solar, Jinko Solar, Ja Solar, Panasonic, Sunpower, Hanwha і т.д.

Сонячна електростанція під Зелений тариф 30 кВт Сонячна електростанція під Зелений тариф

МЕРЕЖЕВИЙ ІНВЕРТОР

Електроенергія, яка виробляється фотомодулями, за допомогою мережевого інвертора перетворюється у змінний струм, який придатний до споживання побутовими приладами. Зазвичай інвертори відрізняються між собою кількістю MPPT трекерів, робочою напругою і т.д.

Іноді через складність даху або необхідність використання кількох площин, виникає потреба у використанні двох або, рідше, більше, мережевих інверторів. Для інвертора обов’язково встановлюється захист по постійному та змінному струму, про що ми поговоримо нижче. Ми радимо використовувати якісні мережеві інвертори світових виробників Huawei, Fronius, SolarEdge, SMA, Kostal і т.д.

БЛОК АВТОНОМНОГО ІНВЕРТОРА

Автономний інвертор – важлива складова системи збереження енергії. Саме автономний інвертор перетворює змінний струм, який надійшов від мережевого інвертора, у постійний, який використовується для заряджання акумуляторних батарей. При потребі, через автономний інвертор надходить електроенергія від зовнішньої мережі або від акумуляторних батарей, перетворюється у змінний струм та використовується для побутових потреб.

Ми радимо використовувати надійні автономні інвертори від найкращих світових виробників – Victron Energy, SMA, Imeon та інші.

Автономний інвертор Victron Energy MultiplusАвтономний інвертор SMA

АКУМУЛЯТОРНІ БАТАРЕЇ

Акумуляторні батареї для систем збереження енергії характеризуються різними параметрами, найважливішими серед яких є ємність АКБ, глибина розряду, кількість циклів використання. Ємність показує, скільки акумуляторна батарея може зберігати електроенергії. Іншим поняттям є корисна ємність – кількість електроенергії, яку безпосередньо можна взяти з акумуляторної батареї. Найкращими є АКБ, у яких корисна ємність максимально близька до номінальної. З цим пов’язана і глибина розряду, яка показує, наскільки при використанні можна розряджати АКБ. Якщо глибина складає 100%, тоді корисна і номінальна ємність приблизно рівні. Важливим показником також є коефіцієнт корисної дії АКБ, який визначає ефективність зберігання та споживання електроенергії.

Найпоширенішими на даний момент є системи збереження енергії на основі безпечних літій-залізо-іонних акумуляторних батарей. Зазвичай вони є масштабованими, тобто поставляються модулями, які дозволяють при потребі зручно нарощувати ємність АКБ. ІМЦ “Теплоціль” радить використовувати якісні АКБ з числом циклів заряду-розряду не менше 5000, такі як BYD, BMZ ESS, Pylontech, LG Chem.

Літій-іонні акумуляторні батареї Pylontech Автономна сонячна електростанція

ДОДАТКОВЕ ОБЛАДНАННЯ

 • Кріплення для фотоелектричних модулів
  Фотоелектричні модулі можуть розташовуватись  як на даху чи фасаді приватного домогосподарства, так і на наземній ділянці (статичній чи поворотній), або бути частиною прибудови – наприклад, герметичний навіс з сонячних батарей. Ми радимо встановлювати якісні кріплення із алюмінію та нержавіючої сталі, адже це впливає не лише на роботу СЕС, а і на довговічність даху. Кріплення повинні бути стійкими до корозії та впливу навколишнього середовища: сильний вітер, дощ, град тощо.
 • Щит внутрішнього блискавкозахисту для мережевого та автономного інвертора
  Для безпечної та тривалої роботи системи збереження енергії обов’язковим є встановлення захисного обладнання для мережевого та автономного інвертора. Такий щит складається із захисту по постійному та змінному струму та забезпечує стабільну роботу СЕС при виникненні перевантажень, коротких замикань, перепадів напруги і т.д. Обов’язковими компонентами щита блискавкозахисту є вимикачі навантаження, запобіжники, обмежувачі перенапруги, пристрої захисного відключення, роз’єднувачі. Варто зауважити, що інвертор, який вийшов з ладу при неправильно встановленому чи неповному щиті блискавкозахисту, не підлягає гарантійному ремонту згідно вимог виробників.
 • Заземлення та зовнішній блискавкозахист
  Для захисту кабельних ліній та фотоелектричних модулів від потрапляння блискавки, ми встановлюємо зовнішній блискавкозахист: шину вирівнювання потенціалів, обмежувачі імпульсних перенапруг і т.д. У випадку наземних станцій виконується обов’язкове заземлення станції. Блискавкозахист, як і заземлення, виконується виключно з металів, які не піддаються корозії: оцинкована та нержавіюча сталь, алюміній.
  Щит внутрішнього блискавкозахисту

МОНТАЖНІ ТА ПУСКО-НАЛАГОДЖУВАЛЬНІ РОБОТИ

Монтаж сонячних електростанційМонтаж систем збереження енергії наші фахівці здійснюють з дотриманням усіх електротехнічних норм, ДБН, правил безпеки, страхуванням,  і т.д. Вартість монтажу орієнтовно складає 10% від вартості обладнання та  остаточно оцінюється після виїзду інженера на об’єкт та проектування системи.

Монтаж системи збереження енергії включає наступні роботи:

 • Монтаж кріплень для фотомодулів;
 • Монтаж фотомодулів;
 • Прокладка дротів;
 • Монтаж автономного та мережевого інвертора;
 • Встановлення щитів внутрішнього блискавкозахисту;
 • Встановлення блоків АКБ;
 • Монтаж зовнішнього блискавкозахисту та заземлення;
 • Пуско-налагоджувальні роботи.

Що отримає замовник

До 95%

Забезпечення потреб в електроенергії

Від 25 р.

Термін експлуатації СЕС

  Замовити розрахунок

  *Ми зв'яжемось з Вами найближчим часом!

  X