Будівництво, монтаж та встановлення сонячних електростанцій | Теплоціль

Монтаж сонячних електростанцій

ІМЦ “Теплоціль” пропонує виконання монтажних та пуско-налагоджувальних робіт по встановленню різних видів сонячних електростанцій, геліосистем та інших об’єктів відновлювальної енергетики. Ми надаємо повний комплекс робіт – від поставки обладнання та здійснення монтажу, до налаштування моніторингу та здійснення сервісного обслуговування.
У нас за плечима роки досвіду та десятки успішно встановлених об’єктів, а наші фахівці володіють всіма дозволами на виконання електротехнічних та висотних робіт та регулярно проходять тренінги та семінари від найкращих світових виробників обладнання – SMA, SolarEdge, Fronius, Huawei та ін. Найбільша в Західній Україні база обладнання та спорядження, а також набуті роками знання та досвід дозволяють нам якнайкраще виконувати нашу роботу та гарантувати надійність, продуктивність та довгий термін експлуатації встановлених нами станцій.

ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ МОНТАЖ СОНЯЧНОЇ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ

Сонячна електростанція – це складний інженерний об’єкт, тому до питання монтажу варто підходити серйозно. Від цього залежить не лише надійність та термін експлуатації СЕС, а і ваша безпека.

Найголовнішим для нас є якість виконаних робіт, тому монтаж ми здійснюємо виключно з дотриманням усіх чинних електротехнічних норм, ДБН  та вимог виробників обладнання. У своїй роботі ми використовуємо найсучасніше обладнання, базу якого постійно поповнюємо. Ми оформляємо з замовником договір на виконання монтажних та пусконалагоджувальних робіт, в якому описуємо всі умови та  терміни здійснення монтажу.

Монтаж сонячних електростанцій складається з наступних етапів:

 • Встановлення кріплень
  ІМЦ «Теплоціль» пропонує установку різних видів сонячних станцій: фасадних, дахових з похилими чи пласкими скатами, наземних статичних та поворотних конструкцій, герметичних навісів для автомобілів, трекерів і т.д. На даху ми працюємо виключно з використанням висотного спорядження, а роботи виконують фахівці, які мають відповідні дозволи. Ми встановлюємо якісні кріплення Kripter з алюмінію та нержавіючої сталі, які забезпечують довговічність та надійність конструкції сонячної електростанції. Такі кріплення завдяки спеціальній технології виготовлення та обробки є виключно стійкими до корозії та впливу навколишнього середовища (наприклад, сильний вітер чи дощ). Неякісний монтаж кріплень для ФЕМ на даху та використання дешевих матеріалів зменшують не тільки термін експлуатації  СЕС, а і даху.

Монтаж кріплень для сонячної електростанції Монтаж наземних кріплень для сонячної електростанції

 • Встановлення фотомодулів
  Після монтажу кріплень встановлюються фотоелектричні модулі. Фахівці ІМЦ «Теплоціль» монтують фотомодулі виключно з дотриманням необхідного прорізу, адже при його відсутності фотоелектричні модулі не будуть вентилюватись і перегріватимуться, що призведе до швидкого зниження їх продуктивності.  Сонячні батареї розташовують під оптимальним кутом, який розраховується інженерами на етапі проектування.
  Встановлення сонячних батарей на даху ОСББ Монтаж сонячних батарей під Зелений тариф
 • Монтаж інвертора
  Інвертор встановлюється у місцях, які дозволяються згідно з вимогами експлуатації такого обладнання. Для інверторів з класом захисту IP65 можливий монтаж поза приміщенням. Після встановлення інвертора здійснюється прокладка кабельних трас, яку ми виконуємо згідно з електротехнічними нормами. Для захисту інвертора по постійному та змінному струму нами встановлюється повний комплект внутрішнього блискавкозахисту класу 1+2+3. Багато компаній заради здешевлення проекту не встановлюють правильний блискавкозахист, або обходяться дешевим та неякісним обладнанням. В такому випадку при будь-якому навантаженні в мережі фотоелектричне поле та інвертор можуть повністю або частково вийти з ладу, в деяких випадках – навіть спричинити пожежу. При цьому обладнання не підлягає гарантійному ремонту, адже працювало без належного захисту.
  Мережеві інвертори Fronius
 • Монтаж захисного обладнання.
  Завдяки правильно встановленому щиту, ваша станція буде повністю захищена від будь-яких перевантажень по струму та напрузі. Це гарантує не лише безпеку при експлуатації, а і надійну та довговічну роботу всіх складових сонячної електростанції. Комплект складається із захисту по постійному та змінному струму, що захищає інвертор від перевантажень по струму при короткому замиканні, від прямих та наведених імпульсів перенапруги при ударі блискавки і т.д. Для забезпечення захисту сонячної електростанції з боку мережі (перевищення номіналу струму, витік струму при пошкодженні проводки), наші інженери встановлюють щит захисту по AC: автоматичні вимикачі, обмежувачі перенапруги та ПЗП (пристрій захисного відключення). Обов’язково встановлюються і роз’єднувачі, які дозволяють при необхідності легко створювати розрив ланцюга і проводити ремонтні чи сервісні роботи. Для захисту кабельних ліній та фотоелектричних модулів від потрапляння блискавки ми виконуємо зовнішній блискавкозахист. У випадку наземних станцій виконується обов’язкове заземлення станції. Блискавкозахист, як і заземлення, виконується виключно з металів, які не піддаються корозії: оцинкована та нержавіюча сталь, алюміній.
  Зовнішній блискавкозахист дахуПолоса заземлення
 • Пусконалагодження.
  Після монтажу всього обладнання, фахівці ІМЦ «Теплоціль» здійснюють підключення сонячної станції до мережі та перевірку параметрів роботи. Після цього налаштовується моніторинг інвертора, який дозволяє нам в режимі реального часу спостерігати за виробітком та параметрами всіх складових частин сонячної електростанції. Так, у випадку виникнення будь-яких ускладнень, немає потреби виїзду на об’єкт, адже переважна більшість всіх питань вирішуються дистанційно. Для підключення моніторингу необхідна наявність мережі інтернет в місці підключення. Завершальним етапом пусконалагодження є термографічний контроль фотомодулів та інвертора. Якість кожної з панелей перевіряється тепловізором на предмет відсутності локальних перегрівів.Таким чином ми переконуємось у відсутності дефектних діодів та внутрішніх тріщин.

ШЕФ-МОНТАЖ
 • Перевірка комплектації обладнання та аналіз якості проведених робіт
 • Підключення сонячної електростанції до мережі
 • Запуск та перевірка параметрів роботи фотомодулів та інвертора
 • Налаштування моніторингу інвертора (у разі наявності мережі Інтернет на об'єкті)
 • Термографічний контроль фотомодулів, інвертора та захисного обладнання
МОНТАЖ ТА ПУСКО-НАЛАГОДЖЕННЯ СЕС
 • Монтаж кріплень та встановлення фотомодулів
 • Прокладення дротів і монтаж інвертора
 • Встановлення захисного обладнання AC/DC
 • Монтаж та налагодження блискавкозахисту та заземлення
 • Підключення СЕС до мережі
 • Запуск та перевірка параметрів роботи фотомодулів та інвертора
 • Налаштування моніторингу
 • Термографічний контроль

Підготовчий етап

Погодження проекту СЕС, поставка обладнання на об'єкт

Монтаж кріплень та фотомодулів

Встановлення дахових чи наземних кріплень згідно проекту, монтаж фотомодулів

Встановлення інвертора

Монтаж інвертора, прокладка кабельних трас, підключення

Монтаж захисного обладнання

Встановлення щита внутрішнього блискавкозахисту, зовнішнього блискавкозахисту та заземлення

Пуско-налагодження

Підключення об'єкту до моніторингу, супровід, сервісне обслуговування та модернізація

Підключення моніторингу

Підключення об'єкту до моніторингу, супровід, сервісне обслуговування та модернізація

Галерея монтажних робіт

  Замовити розрахунок

  *Ми зв'яжемось з Вами найближчим часом!

  X