Блискавкозахист сонячних електростанцій

Блискавкозахист сонячних електростанцій

Найчастішою причиною пошкодження сонячних електростанцій є блискавка та викликані нею перепади напруги. Наслідки потрапляння блискавки є руйнівними: фізичні пошкодження фотоелектричних модулів, інверторів та кабельно-провідникового обладнання, вибухи, пожежі, вихід з ладу побутових приладів.

Це спричиняє великі фінансові збитки, адже інвертори та фотомодулі, які не захищені належним чином, не підлягають гарантійному ремонту. Окрім витрат на ремонт або купівлю нового обладнання, виникає простій в декілька місяців, який у випадку мережевої СЕС під Зелений тариф залишає вас без прибутку, а для автономної установки – позбавляє електроенергії.

Саме тому при встановленні сонячної електростанції потрібно потурбуватись про належний зовнішній блискавкозахист та заземлення. ІМЦ “Теплоціль” пропонує комплексне рішення, яке захистить ваші інвестиції та забезпечить безпеку і надійність експлуатації сонячної електростанції.

ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБЕН ЗОВНІШНІЙ БЛИСКАВКОЗАХИСТ СОНЯЧНОЇ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ

Через розташування на відкритих ділянках та велику площу поверхонь сонячні електростанції особливо вразливі до уражень блискавкою. Пошкодження фотоелектричних модулів та інверторів можуть бути викликані як прямими потрапляннями блискавки, так і наведеними перенапругами, що утворюються внаслідок виникнення електромагнітних імпульсів в радіусі кількох кілометрів. Прямі удари одразу руйнують фотомодулі, інвертори та інше обладнання, а непрямі викликають високу напругу в тисячі вольт і при відсутності належного захисту виводять з ладу як сонячну електростанцію, так і  прилади всередині будинку. Вибухи, вигорання обладнання, пожежі та ураження людей – часті наслідки нехтування захисними заходами.

Для захисту сонячних електростанцій від прямих ударів блискавки та наведених імпульсів перенапруги встановлюється комплект зовнішнього блискавкозахисту. Він включає блискавкоприймачі, клеми з’єднання, тримачі, струмовідводи та заземлюючі пристрої. Основне завдання блискавкозахисту – перехопити розряд блискавки, та спрямувати струм в землю, відвівши від будинку та сонячної електростанції. Зовнішній блискавкозахист запобігає проходженню електричного струму через обладнання та пристрої та сприяє поглинанню залишкової енергії. Зовнішній блискавкозахист виконує надзвичайно важливе завдання, забезпечуючи безпеку не лише сонячної електростанції, а і мешканців будинку. Тому захисна система має бути правильно спроектована, виконана з якісних матеріалів, а встановлення мають робити лише фахівці з відповідними знаннями та кваліфікацією.

ЩО ПРОПОНУЄМО МИ

ІМЦ “Теплоціль” пропонує проектування та встановлення систем зовнішнього блискавкозахисту згідно ДСТУ, міжнародних галузевих стандартів та вимог виробника. Всі електростанції, які ми встановлюємо, обов’язково супроводжуються повним комплектом зовнішнього блискавкозахисту станції, а при бажанні замовника – і всього будинку.

Ми використовуємо виключно якісне сертифіковане обладнання та матеріали, що не піддаються корозії. Наші інженери практикують індивідуальний підхід до вирішення завдання, починаючи з аналізу наявності та якості системи блискавкозахисту вашого будинку та завершуючи контрольною перевіркою виконаної системи. Проектування та встановлення виконують фахівці з досвідом роботи більше 10 р., які володіють необхідними дозволами на виконання таких робіт, допусками з електробезпеки та регулярно проходять тренінги та семінари в найкращих світових виробників обладнання. Замовивши у нас блискавкозахист сонячної електростанції, ви можете бути впевнені в безпеці та захисті вкладених коштів та власної домівки.

ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ З НЕНАЛЕЖНО ЗАХИЩЕНИМИ СОНЯЧНИМИ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯМИ

Більшість людей в повній мірі не розуміють всієї небезпеки та фінансових ризиків ураження блискавкою, поки це не трапиться з ними. Прагнення зекономити на етапі монтажу сонячної електростанції дуже часто виливається в пошкодження обладнання та простій системи, що в довгостроковій перспективі вартує набагато дорожче, ніж встановлення належного блискавкозахисту.

Пошкоджені інвертори

Пошкоджені сонячні панелі

Приклади реалізованого блискавкозахисту СЕС

Про необхідність блискавкозахисту сонячної електростанції


    Замовити розрахунок

    *Ми зв'яжемось з Вами найближчим часом!

    X