Відшкодування по кредиту для підприємств

Відшкодування по кредиту для підприємств

Знижена відсоткова ставка по кредиту "5-7-9"

У рамках “Програми для підвищення конкурентоспроможності Львівської області на 2021 – 2025 роки” у бізнесу Львівщини, що взяли кредит за програмою “5-7-9” для встановлення сонячної електростанції на власне споживання, є можливість отримати додаткове відшкодування відсотків шляхом встановлення зниженої відсоткової ставки до 3% для підприємств і до 5% для ФОП.

Реалізація програми здійснюється Львівською обласною державною адміністрацією за Фонду розвитку підприємництва (ФРП). Уповноважені банки, ФРП  та департамент економічної політики ЛОДА формують реєстри ФОП і мікро-, малих та середніх підприємств (ММСП), які мають діючі кредитні договори за програмою “5-7-9” зі встановленою відсотковою ставкою від 5 до 15%. У 2024 р. обсяг фінансових ресурсів, відведених бюджетом для реалізації програми, сумарно складає 13 млн грн. 

Нагадуємо, за програмою “Доступні кредити 5-7-9” відсоткова ставка у розмірі 5 або 7% від вартості кредиту встановлюється для мікро- та малих підприємств, 7 або 9% – для середніх та великих підприємств, а 15% – для фізичних осіб-підприємців.Річні та квартальні реєстри ММСП формуються на рейтинговій основі  відповідно до показників станом на останній місяць календарного кварталу, що передує звітному. Позиція в рейтингу залежить від двох чинників:

  • Кількість новостворених, збережених чи відновлених робочих місць;
  • Сума збільшеного, відновленого чи збереженого розміру заробітної плати.

Заявки на відшкодування відсотків за кредитами формуються щомісячно на підставі квартального реєстру.

 

Який розмір компенсаційної відсоткової ставки може бути встановлений у рамках Програми?

 

ФОП, які відповідають критеріям Програми, включаються до реєстру і можуть претендувати на таке зниження відсоткової ставки:

  • До рівня 10% – за умови наявності хоча б 1 найманого працівника, що має офіційну заробітну плату не менше 12 (дванадцяти) тисяч гривень за останні 6 місяців з дати укладання кредитного договору.
  • До рівня 5% – за умови найму і подальшого збереження хоча б 1 додаткового найманого працівника протягом періоду, що завершується повним календарним кварталом. У разі, якщо кількість робочих місць в подальшому скорочується, відсоткова ставка встановлюється на рівні 10%.

ММСП, які відповідають критеріям програми та отримали кредитування для реалізації інвестиційних цілей, включаються до реєстру і можуть претендувати на зниження відсоткової ставки до рівня 3%. Рейтингування проводиться по категоріях підприємств (мікро-, малі чи середні) на підставі таких даних:

  • Створення, збереження, відновлення робочих місць протягом воєнного стану та дії кредитного договору за програмою 5-7-9.
  • Збільшення, збереження, відновлення розміру зарплатного фонду у порівнянні з довоєнним періодом (станом на 01.02.2022 р.)

Найвищий рейтинг отримують підприємства, що створили/зберегли/відновили найбільшу кількість робочих місць та збільшили/зберегли/відновили фонд оплати праці у порівнянні з довоєнним періодом.

Це ще не всі можливості для відшкодування, доступні бізнесу Львівщини. Програма діє також для військовослужбовців, стартапів, підприємств, що провадять зовнішньоекономічну діяльність, підприємств у галузях обробної та харчової промисловості і тд. З повним текстом програми та умовами участі можна ознайомитись за посиланням на офіційному сайті ЛОДА. Минулого року в рамках програми відшкодування відсотків отримало 521 підприємство Львівщини. Тож радимо не зволікати, дізнаватись детальнішу інформацію та отримувати вигідні умови для кредитування сонячної електростанції на ваше підприємство.