Кредит на встановлення СЕС для підприємств

Кредит на встановлення СЕС для підприємств

Кредит "5-7-9" на сонячну електростанцію

Державна програма «Доступні кредити 5-7-9» для юридичних осіб та ФОП продовжує діяти під час воєнного стану та дозволяє отримати кредит на встановлення  сонячної електростанції на власне споживання. Це актуальне рішення для кожного, хто прагне зробити свій бізнес максимально ефективним у складних для української енергетики умовах.

Програма «5-7-9» призначена для розвитку підприємств та створення робочих місць. Кредит надається для реалізації інвестиційних проектів підприємствами – в тому числі придбання нових основних засобів, до яких належить і обладнання для сонячних електростанцій.

Кредит для підприємств

Сонячна електростанція – вигідне інвестиційне рішення для бізнесу та підприємств. Використовуючи власну електроенергію, Ви гарантовано заощаджуєте 40-70% від енергоспоживання об’єкту. Економія, зменшення залежності від зростаючих тарифів, енергоефективність та екологічність – все це значно збільшить рентабельність Вашого бізнесу та відкриє нові можливості для розвитку.  Окупність СЕС на власне споживання для підприємств – 3-4 р., термін експлуатації – від 25 р.

Сонячна електростанція може працювати з акумуляторами та генераторами – для забезпечення автономності найважливіших процесів при відсутності зовнішньої мережі. Це рішення просте у впровадженні, не потребує дозвільної документації та може легко інтегруватись у існуючу енергосистему. Сонячна станція на власне споживання – оптимальний варіант інвестування для власників виробництва, агробізнесу, фермерських господарств, готельно-ресторанних комплексів, АЗС тощо.

Для того, щоб швидше встановити СЕС і почати економити вже зараз, пропонуємо скористатись державною програмою кредитування «5-7-9». Основні її переваги – гнучкі умови кредитування для будь-якого бізнесу; низька відсоткова ставка; поєднання з грантовими програмами від міжнародних організацій. ІМЦ «Теплоціль» співпрацює з державними банками та гарантує своїм клієнтам допомогу і супровід при отриманні кредиту та впровадженні Вашого інвестиційного проекту.

 

Як стати учасником програми “Доступні кредити 5-7-9”

Ви можете стати учасником програми “5-7-9”, якщо відповідаєте наступним вимогам:

  • Ви є фізичною особою-підприємцем або юридичною особою, що зареєстровані в Україні; учасники та кінцевий бенефіціарний власник – резиденти України;
  • На момент подачі заявки на кредит Ваш річний дохід (враховуючи пов’язані підприємства) не складає більше еквіваленту 20 млн.євро;
  • Отримуючи державну допомогу за Програмою, Ви не перевищите цим еквівалент 200000 євро (враховуючи пов’язані підприємства) за будь-які три роки дії програми;
  • Ви ведете прибуткову діяльність згідно звітності хоча б за один з останніх двох років;
  • Якщо Ваше підприємство новостворене (ведете діяльність менше 12 міс), Ви маєте досвід та володієте реалістичним і обгрунтованим бізнес-планом діяльності, на впровадження якого укладається кредитний договір;
  • Ви Відповідаєте вимогам статті 13 Закону України «Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва».

Для того, щоб отримати кредит за програмою “5-7-9”, потрібно звернутись до банку-партнера. Станом на сьогодні такими банками є: Приватбанк, Ощадбанк, Укргазбанк, Ексімбанк, ПУМБ, Кредобанк, та ін. Повний список партнерів, а також більш детальна інформація по програмі доступні за посиланням.

 

Ключові умови програми кредитування підприємств “5-7-9” 

Мікро та малий бізнес (річний дохід від 0 до 50 млн. грн) Середній та великий бізнес (річний дохід від 50 млн. грн)
Ціль та термін кредитування Придбання/модернізація основних засобів (в т.ч. сонячної електростанції) та інші цілі, передбачені програмою

До 60 міс.

Максимальна сума кредитування Від 3 млн.грн (для фізичних осіб-підприємців) до 60 млн.грн (для юридичних осіб)
Власний внесок Визначається індивідуально та залежить від банку, який кредитує.

Від 10% для діючого бізнесу і від 15% для новоствореного бізнесу.

Відсоткова ставка* 7% 9%
Разова комісія 1-1,5% від суми кредиту. Можлива комісія за обслуговування кредиту в сумі не більше 0.5% від суми кредиту
Забезпечення Основі засоби об’єкта кредитування, інше майно, Гарантія фонду підтримки підприємництва, порука власника
У разі надання Гарантії, знімається додаткова комісія 0.5% від суми кредиту

* Відсоткова ставка на рівні 7% встановлюється для всіх суб’єктів підприємництва, річний дохід яких не перевищує 50 млн.грн. При цьому, якщо протягом першого кварталу користування кредитом суб’єкт підприємництва створює 2 нових робочих місця, відсоткова ставка встановлюється на рівні 5% і зберігається протягом дії кредиту. Якщо після цього відбувається скорочення чи звільнення працівників до рівня меншого, ніж встановлений на кінець першого звітного кварталу з урахуванням 2 нових працівників, то відсоткова ставка збільшується на 1%, але не може складати більше, ніж 7%.

Якщо ж протягом першого кварталу кредитування суб’єктом підприємництва не виконано умови і не створено 2 нових робочих місця, тоді зменшення/збільшення відсоткової ставки діє за умови додавання/скорочення робочих місць і складає 0.5%, але не може  сягати менше 5% і  більше 7%. Відсоткова ставка переглядається кожного кварталу згідно даних, отриманих при аналізі приросту працівників за попередній звітний квартал.

Для суб’єктів підприємництва, річний дохід яких складає більше 50 млн.грн відсоткова ставка встановлюється на рівні 9%. Зменшення/збільшення відсоткової ставки діє за умови додавання/скорочення робочих місць і складає 0.5%, але не може сягати менше 7% і більше 9%.

Для суб’єктів підприємництва, які ведуть діяльність у зоні високого воєнного ризику, діють окремі умови встановлення відсоткової ставки: перші 2 роки – 1%, далі – 5%.

Для фізичних осіб-підприємців відсоткова ставка встановлюється на рівні 15% та може бути знижена до 10 або 5% за рахунок програми відшкодування частини відсотків шляхом зниження розміру компенсаційної процентної ставки.