Каталог товарів
Магазин
Гібридна сонячна електростанція потужністю 10 кВт поєднує в собі всі переваги мережевої та автономної станції. Гібридні мережеві інвертори Abi-Solar (виробництва Великобританії), що використовуються в системі, здатні як накопичувати електроенергію, яка виробляється сонячними електростанціями, в акумуляторах для подальшого використання вночі або в періоди відключення мережі, так і скидати надлишки в мережу для продажу по “зеленому тарифу”.
Цікаво те, що ціна, за якою домогосподарства можуть продати електроенергію, перевищує ціну, за якою вони її купують для своїх потреб, більш ніж в 10 разів (залежно від тарифу, який діє у певного споживача, ця цифра варіюється від 3-х до 12 разів).
«Зелений тариф» для приватних осіб діє для підключення сонячної електростанції потужністю до 30 кВт.
Мета введення «Зеленого тарифу» – подальше стимулювання розвитку нових видів енергетичних ресурсів і залучення інвестицій у технології використання поновлюваних джерел енергії.
Комплект гібридної сонячної системи для «Зеленого тарифу» 10 кВт – це система сонячних елементів, об’єднаних у загальний ланцюг, що взаємодіють між собою. Особливістю комплекту є наявність акумуляторних батарей, що дозволяє використовувати енергію в якості резервного джерела живлення при відключенні світла. Перетворення постійної напруги на змінну, закачування його в мережу і акумуляція відбувається за допомогою мережевого перетворювача напруги ABi-Solar HT 10K3P потужністю 10 кВт. Характерною особливістю цього інвертора також є можливість підключення сонячних батарей сумарною потужністю до 14850 Вт!
Розрахуємо вартість комплекту із сумарною потужністю сонячних елементів 10 кВт – 40 полікристалічних сонячних модулів ABi-Solar по 250 Вт кожен, або модулі Abi-Solar потужністю 300 Вт.
Фотоелектричні модулі ABi-Solar однакової потужності, з’єднані у стринги, які представляють собою ланцюг з послідовно з’єднаних однакових фотоелектричних модулів, кількість яких відповідає необхідній вихідній напрузі і вхідній напрузі МРРТ інвертора. Схема підключення 10 кВт станції з 40 сонячними батареями по 250 Вт складається з 2 стрінгів по 20 модулів і містить пристрої захисту за постійним та змінним струмом, заземлення та інші елементи, які необхідні для стабільної роботи системи.
У сонячні дні при надлишку електроенергії, що генерується, вона може передаватися до енергомереж і продаватися за «Зеленим тарифом». Відповідно, при нестачі енергії, її можна добирати з мережі, зберігаючи стабільну напругу та силу струму.
Комплектація: Гібридна мережева сонячна електростанція 10 кВт
- Полікристалічний сонячний модуль ABi-Solar 250 Вт (40 шт)
- Мережевий перетворювач напруги ABi-Solar HT 10K3P 10 кВт
- Система безпеки
- Гелевий акумулятор 150 А (4 шт)
- Сонячний всесезонний Solar Cable 4.0 кабель, 50 м
- Комплект конекторів
Вартість монтажу мережевої електростанції на 10 кВт становить 10% від вартості основного устаткування і оцінюється при виїзді фахівців на об’єкт або по фотографіях об’єкта.
Вартість додаткового обладнання для монтажу (кабельні траси, автоматичні вимикачі, щит і т.і.) становить приблизно до 10% від вартості основного обладнання.
Монтаж фотоелектричних модулей на покрівлю або землю ми виконуємо, використовуючи комплекти кріплень фотомодулей виробництва Walraven (Нідерланди). Вони зібрані з високоякісного сталевого оцинкованого профілю (сталь марки 1.0242 товщиною 1,5 мм и оцинкований за методом Сендзиміра). Кріплення спроектовані в узгодженні з усіма вимогами до монтажу фотомодулей, враховуючи вентиляційні отвори між покрівлею та фотопанелями, вітрові та сніжні навантаження, компенсаційні проміжки для теплового розширення рам фотомодулей. Конструкція повністю захищена від коррозії. Точна вартість комплекту кріплень остаточно уточнюється після складання і затвердження ескізу конструкції, за фактом огляду місця монтажу фахівцями.
Нижче наведені графіки генерації енергії (кВт*год) сонячної системи потужністю 10 кВт для різних областей України за 12 місяців.
Генерація системи на 10 кВт протягом року у Львівській області
Сумарна річна продуктивність системи — 9898 кВт*год.
Приблизний дохід за рік (за тарифом у 2016-му р) — 1871,2 євро.
Генерація системи на 10 кВт протягом року в Київській області
Сумарна річна продуктивність системи — 10445 кВт*год
Приблизний дохід за рік — 1974,6 євро.
Генерація системи на 10 кВт протягом року у Одеській області
Сумарна річна продуктивність системи — 12841 кВт*год.
Приблизний дохід за рік — 2527,6 євро.
Звичайно, найоптимальнішим варіантом є установка сонячної електростанції за «Зеленим тарифом» в південних і південно-східних областях України, тобто в Херсонській, Одеській, Миколаївській і Запорізькій. Але непогану продуктивність показує подібна електростанція і у Закарпатті. У центральних (Київська, Черкаська, Вінницька, Кіровоградська, Житомирська) і східних областях (Харківська, Луганська, Дніпропетровська, Донецька) термін окупності мережевої сонячної електростанції з використанням зеленого тарифу буде трохи більшим, тому що середньорічне вироблення в цих областях менше, ніж на півдні , і становить близько 11500 кВт*год на рік. Навіть у таких областях як Львівська, Луцька, Рівненська, Тернопільська, Івано-Франківська установка сонячної системи за «Зеленим тарифом» вигідна і термін її окупності збільшується всього лише на 1-2 роки в залежності від року введення в експлуатацію в порівнянні з південними областями.