7 кроків для підключення Зеленого тарифу

7 кроків для підключення Зеленого тарифу

Що таке Зелений тариф

Згідно Закону України “Про альтернативні джерела енергії”, Зелений тариф – це спеціальний тариф, за яким закуповується електроенергія, вироблена з альтернативних джерел енергії. Станом на 2020 р. Зелений тариф для приватних домогосподарств встановлений на рівні 0.165 Євроцентів за 1 кВт*год, тобто втричі дорожче, аніж вартість купівлі електроенергії з мережі. Зелений тариф може підключити будь-яка фізична особа, яка встановлює сонячну електростанцію потужністю до 30 кВт на території свого приватного домогосподарства. Як це зробити – розглянемо нижче.

Мережева сонячна електростанція під Зелений тариф

Отже, як під’єднати Зелений тариф?

 

  1. Визначитись з потужністю сонячної електростанції

    Перш за все, потрібно визначитись з тим, наскільки потужну СЕС ви плануєте встановити, і чи це можливо в межах вашого домогосподарства. Річ у тім, що потужність сонячної електростанції не може бути більшою, ніж потужність, дозволена до споживання у вашому будинку. Якщо вона менша, ніж ви плануєте встановити, необхідно змінювати технічні умови. Підрахувати вартість стандартного підключення певної потужності для вашого домогосподарства можна в калькуляторі НКРЕКП за посиланням. Для того, щоб з’ясувати, якої потужності сонячну станцію ви можете встановити в своєму домогосподарстві, вам потрібно звернутись до кваліфікованої компанії-інсталятора, яка здійснить всі необхідні розрахунки.
  2. Подати заяву про приєднання електроустановки певної потужності

    Якщо потужність, дозволена до споживання, менша, ніж планована потужність СЕС, вам необхідно подати в Обленерго заяву про приєднання електроустановки певної потужності. До заяви додається копія документа, що підтверджує право власності, копія ситуаційного плану та копія викопіювання з топографо-геодезичного плану в масштабі 1:2000 з зазначенням місця розташування об’єкта, копія паспорту та  реєстраційний номер облікової картки платника податків.
  3. Отримати договір і технічні умови та оплатити вартість приєднання

    Протягом десяти робочих днів з моменту подання заяви, енергокомпанія видає Договір про підключення та технічні умови.Якщо ви з усім погоджуєтесь, вам необхідно оплатити вартість приєднання та підписати запропоновані вище документи.
  4. Встановити сонячну електростанцію

    На цьому етапі затверджується остаточний проект та кошторис СЕС, закупівля та доставка обладнання на об’єкт, монтажні та пуско-налагоджувальні роботи. Сонячну електростанцію в межах приватного домогосподарства можна встановлювати як на даху, так і на землі, навісах чи інших інженерних спорудах. Ми радимо відповідально ставитись як до вибору обладнання, так і монтажної організації. Лише якісне обладнання, матеріали та досвідчені працівники гарантують тривалу, надійну та ефективну роботу вашої сонячної електростанції.

    Зверніть увагу! Вам не потрібно чекати  отримання приєднання для того, щоб встановити сонячну електростанцію.
    Замовляти розрахунок, проектування та монтаж СЕС можна вже після кроку 1 – коли ви подали заяву  про приєднання електроустановки певної потужності. Таким чином, на момент підписання договору про надання послуг з розподілу електроенергії у вас уже буде робоча СЕС і ви зможете приступити до підключення Зеленого тарифу. Наші фахівці мають можливість одразу після встановлення СЕС налаштувати її роботу на власне споживання, таким чином, ви починаєте економити ще до того, як під’єднаєте Зелений тариф.
    Протягом 60 календарних днів з дня оплати вартості приєднання (якщо потужність установки складає від 16 до 50 кВт, і протягом 45 календарних днів, якщо потужність установки менша за 16 кВт) енергопостачальна компанія здійснює приєднання установки певної потужності. Після цього вам надають проект договору про надання послуг з розподілу електричної енергії, підписавши який, впродовж 5 днів вас підключають до електричних мереж.
  5. Відкрити рахунок в банку

    Для зарахування коштів по Зеленому тарифу вам необхідно відкрити звичайний поточний рахунок у будь-якому зручному для вас банку. Реквізити для зарахування коштів ви вкажете у заяві-повідомленні.
  6. Подати заяву-повідомлення

    Після того, як сонячна електростанція встановлена, а ви отримали приєднання і підписали договір про розподіл електроенергії, можна подавати заяву-повідомлення про готовність генерувальної установки. До заяви-повідомлення потрібно додати в двох примірниках однолінійну схему установки та паспорти на обладнання.
  7. Встановити двонапрямний лічильник і підписати договір купівлі-продажу електроенергії по Зеленому тарифу

    Протягом трьох робочих днів після подачі заяви-повідомлення, якщо не виникло зауважень до документів, вам надається рахунок для оплати улаштування вузла обліку (двонапрямного лічильника). Він встановлюється після здійснення оплати по рахунку. Після улаштування вузла обліку, вам надається для підписання договір купівлі-продажу електроенергії по Зеленому тарифу.

Вітаємо! Після підписання цього договору ви починаєте заробляти по Зеленому тарифу.

Зверніть увагу: ІМЦ “Теплоціль” допомагає своїм клієнтам на всіх етапах підключення до Зеленого тарифу, починаючи з консультацій та закінчуючи підготовкою документів до подання. Звернувшись до нас, ви отримуєте кваліфіковану підтримку та вирішення спірних питань з Обленерго у законному порядку.