Кредит на встановлення СЕС для підприємств

Кредит на встановлення СЕС для підприємств

Кредит "5-7-9" на сонячну електростанцію

В рамках державної програми “Доступні кредити 5-7-9” для фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб є можливість отримати кредит для встановлення сонячної електростанції на власне споживання. Програма “5-7-9” призначена для підтримки та розвитку підприємництва в Україні і створення нових робочих місць. В рамках програми Фонд розвитку підприємництва здійснює компенсацію процентів за кредитом до рівня 5%, 7% або 9%. Кредит надається в тому числі на придбання нових основних засобів. Таким чином, купівля та встановлення сонячної електростанції на власне споживання цілком відповідає цілям кредитування.

Кредит для підприємств

СЕС на власне споживання – прибуткове рішення для бізнесу та підприємств, яке допомагає збільшити  енергоефективність та заощадити кошти на рівні 40-70% від споживання об’єктом електроенергії. Така станція дозволяє підвищити рентабельність бізнесу, отримати нові обігові кошти та стати більш незалежним від стрімко зростаючих тарифів. Термін окупності СЕС на власне споживання для підприємств складає 5-6 р., а термін експлуатації – від 25 р.

Встановити сонячну електростанцію означає впровадити інвестиційний проект, який допоможе не лише заощадити, а і бути попереду конкурентів та знайти нових клієнтів завдяки позиціонуванню вашого бренду як енергоефективного та екологічно орієнтованого. При цьому СЕС на власне споживання – надзвичайно просто рішення, адже вам не потрібно отримувати ніякої дозвільної документації. Таке рішення є цікавим для виробництва, агробізнесу, фермерських господарств, готельно-ресторанних комплексів, АЗС, автомийок та інших бізнес-споживачів.  

Для тих, хто не має зайвих коштів для встановлення СЕС, однак бажає почати економити вже сьогодні, чудовим рішенням є державна програма “5-7-9”. Низьке фінансове навантаження та гнучка відсоткова ставка дозволять вам якомога швидше встановити власне джерело безкоштовної електроенергії та користуватись всіма його перевагами. ІМЦ “Теплоціль” має підписані договори про співпрацю з найбільшими банками і надає своїм клієнтам супровід та підтримку під час всього процесу отримання кредиту. 

 

Як стати учасником програми “Доступні кредити 5-7-9”

 

Учасником програми може стати будь-яка фізична особа-підприємець або юридична особа, яка відповідає наступним критеріям:

  • Суб’єкт підприємництва є фізичною або юридичною особою-резидентом. Для юридичних осіб резидентами мають бути також учасники (засновники) та кінцеві бенефеціарні власники;
  • Суб’єкт підприємництва зареєстрований на території України (крім тимчасово окупованих територій);
  • Суб’єкт підприємництва з пов’язанами з ним контрагентами за останні три роки не отримував державної допомоги в сумі більше ніж 200 тис.€;
  • Суб’єкт підприємництва не підпадає під обмеження, зазначені у статті 12 ЗУ “Про розвиток і державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні”.
  • Відсутність проблемної заборгованості за відкритими кредитами у банках України станом на 1 березня 2020 р. ;
  • Забезпечення протягом терміну дії програми підтримки збереження на рівні не менше 60% фонду оплати праці та на рівні не менше 80% кількості персоналу у порівнянні із станом на 1 березня 2020 р.

Для того, щоб отримати кредит за програмою “5-7-9”, потрібно звернутись до банку-партнера. Станом на сьогодні такими банками є: Приватбанк, Ощадбанк, Укргазбанк, Ексімбанк, ПУМБ, Кредобанк, та ін. Повний список учасників, а також більше інформації по програмі доступно за посиланням.

При цьому існують умови, від яких залежить відсоткова ставка та інші параметри кредитування. Перш за все, річний дохід суб’єкта підприємництва за останній рік не має перевищувати 100 млн.грн. Суб’єкт підприємництва, який представляє діючий бізнес, повинен бути зареєстрований не менше, ніж 12 міс. тому і подати документи, які підтверджують ведення ним підприємницької діяльності. Якщо таких документів немає, або суб’єкт підприємництва зареєстрований менше, ніж 12 міс.тому, він вважається новоствореним і для нього діють окремі умови кредитування. Зокрема, новоствореному суб’єкту підприємництва необхідно подати бізнес-план, який описує та фінансово обгрунтовує інвестиційний проект згідно вимог, передбачених банком. 

 

Основні умови програми “5-7-9” для встановлення сонячної електростанції

 

Річний дохід <50 млн.грн. Річний дохід від 50 до 100 млн.грн.
Ціль кредитування Придбання/модернізація основних засобів (в т.ч. сонячної електростанції) та інші цілі, передбачені програмою
Сума кредитування Від 100 тис. до 3 млн.грн.
Власний внесок 20% від вартості проекту для діючих суб’єктів

30% від вартості проекту для новостворених суб’єктів

Відсоткова ставка* 7% 9%
Разова комісія 0.5% від суми кредиту

Можлива комісія за обслуговування кредиту в сумі не більше 0.5% від суми кредиту

Забезпечення Основі засоби об’єкта кредитування, інше майно, Гарантія фонду підтримки підприємництва.
У разі надання Гарантії, знімається додаткова комісія 0.5% від суми кредиту

* Відсоткова ставка на рівні 7% встановлюється для всіх суб’єктів підприємництва, річний дохід яких не перевищує 50 млн.грн. При цьому, якщо протягом першого кварталу користування кредитом суб’єкт підприємництва створює 2 нових робочих місця, відсоткова ставка встановлюється на рівні 5% і зберігається протягом дії кредиту. Якщо після цього відбувається скорочення чи звільнення працівників до рівня меншого, ніж встановлений на кінець першого звітного кварталу з урахуванням 2 нових працівників, то відсоткова ставка збільшується на 1%, але не може складати більше, ніж 7%.

Якщо ж протягом першого кварталу кредитування суб’єктом підприємництва не виконано умови і не створено 2 нових робочих місця, тоді зменшення/збільшення відсоткової ставки діє за умови додавання/скорочення робочих місць і складає 0.5%, але не може  сягати менше 5% і  більше 7%. Відсоткова ставка переглядається кожного кварталу згідно даних, отриманих при аналізі приросту працівників за попередній звітний квартал.

Для суб’єктів підприємництва, річний дохід яких знаходиться в межах 50 – 100 млн.грн. відсоткова ставка встановлюється на рівні 9%. Зменшення/збільшення відсоткової ставки діє за умови додавання/скорочення робочих місць і складає 0.5%, але не може сягати менше 5% і більше 9%.