Автономні та резервні сонячні електростанції

Автономні та резервні сонячні електростанції

Мережеві електростанції є пріоритетним засобом забезпечення населення електрикою. Енергопостачання потрібно будь-якому торговому, обслуговуючому чи виробничому підприємству, воно також використовується для вечірнього і нічного освітлення доріг. З появою першої лампочки технічний прогрес «рухався семимильними кроками», регулярно забезпечуючи покупців електроприладами. Без холодильника, пральної машинки, телевізора, комп’ютера сьогодні не мислять життя сотні мільйонів людей. Цим активно користуються виробники енергії, регулярно підвищуючи тарифи на оплату рахунків.

Розумним засобом майбутньої економії в розрахунку за споживану електроенергію є частковий або повний перехід на ту, що виробляється сонячними електростанціями.

Автономні та резервні сонячні електростанції

Що пропонується

Перш ніж купувати для приватного будинку сонячну електростанцію, треба визначити, скільки енергії витрачається на підключення електроприладів. Для цього робиться підрахунок сумарної потужності приладів. Слід взяти до уваги той факт, що в більшості країн Європи зими сніжні, тому більшу частину доби небо закрите хмарами. А це негативно впливає на кількість отриманого сонячного світла.

Кваліфіковані співробітники компанії «Теплоціль» допоможуть розрахувати потужність пропонованої системи, кількість встановлюваних модулів, правильно вибрати інвертор і акумуляторні батареї. Вони ж запропонують виконати монтаж системи, який повинен проводитися тільки руками фахівців.

1. Автономні фотоенергетичні системи знадобляться в тих місцях, де ускладнена установка ЛЕП і прокладка кабелю. Другий варіант використання автономного енергопостачання електроприладів – у разі застосування великих пересувних об’єктів.

Домашні електростанції, що працюють на денному світлі, допоможуть повноцінно користуватися електроприладами і комфортно облаштувати свій побут, якщо будинок знаходиться в зоні підвищеної сонячної активності. У випадку, коли сонце є рідкісним гостем на небосхилі, а погода більше радує прохолодою і тінню, кількість вироблюваної енергії може скоротитися на 30-50%. У цьому випадку замість автономної системи краще застосовувати резервне енергопостачання.

2. Сонячна електростанція з резервним режимом використання стане в нагоді в разі регулярних збоїв, періодичних відключень або малої потужності при подачі струму, що транспортується по централізованих лініях електропередач. При підключенні до загальної лінії електропостачання і паралельній роботі модульної системи сонячних батарей з центральної електромережі береться тільки та частина енергії, якої не вистачило у резервному джерелі. Це здебільшого відбувається у нічний час і похмуру або дощову погоду.

 

Вигоди від застосування сонячних систем

Сонячні модулі можуть розміщуватися на даху, фасадних стінках будівель або окремо розташованих опорах. До складу конструкції входять: накопичувальна батарея, регулятор заряду і розряду акумулятора, інвертор, що перетворює енергію на змінний струм.

Особливостями сонячних батарей є їх простота у застосуванні, безшумний режим функціонування, екологічна безпека. Гарний дизайн дозволить їм вписатися в будь-яке архітектурне рішення і прикрасити собою фасад чи дах.

Електростанція, що працює на енергії Сонця:

  • Придатна для будівель житлового, адміністративного, громадського, індустріального призначення;
  • Не потребує заготівлі та доставки палива;
  • Немає необхідності в профілактиці мереж і сезонному обслуговуванні;
  • Термін експлуатації – близько 25 років;
  • Підходить для всіх видів електричного обладнання, незалежно від споживаної потужності.

Цільове призначення

Фотоелектричні модулі застосовуються для мережевих, автономних і гібридних систем.

  1. За рахунок простоти роботи найбільш затребуваною є мережева система. Її складовими частинами є модулі та інвертор (отримує струм з сонячних батарей, потім продукує його в електричний змінний). У розвинених країнах люди встановлюють лічильник, що контролюэ кількість виробленої та спожитої енергії. Якщо робиться енергії більше, ніж потрібно, і вона залишається невикористаною, то держава купує надлишки за вигідною для споживача ціною.
  2. В автономної системи відсутня необхідність під’єднання до загальної електромережі. При монтажі таких фотоелектричних систем орієнтуються на велике споживання енергії, тому вибору інвертора і батарей-накопичувачів приділяється велика увага.
  3. Гібридна конструкція поєднує в собі «сильні сторони» обох, представлених вище, систем. Вона вважається найбільш дієвою, адже допомагає здійснювати економію енергії протягом дня і користуватися накопиченими кіловатами у разі несправності в загальній мережі. Свою назву «гібридна система» отримала унаслідок поєднання в роботі сонячних батарей з дизельним генератором або вітровою міні-електростанцією. Тому завдяки їй з’являється можливість застосовувати більшу кількість джерел енергії.

Що пропонує держава

Політика «зеленого тарифу» передбачає передачу надлишково виробленої енергії державі з викупом її за підвищеною вартістю. Сюди входить енергія, вироблена геліосистемами і вітровими установками потужністю до 30 кВт (закон підписано Президентом 14 липня 2015 року).

Зафіксована окрема ставка по сонячним електростанціям для індивідуального і промислового призначення. «Зелений тариф» визначається розміром ставки, яка прив’язана до євровалюти і корегується кожен квартал. Для тих, у кого накопичуються значні запаси енергії, це стає додатковим способом пасивного доходу.

Термін окупності геліосистеми в середньому дорівнює 5-7 рокам, вартість повернення за один кіловат енергії – близько 30 євроцентів. Щоб зрозуміти реальну економію, не забудьте порівняти цю цифру з останнім тарифом на електроенергію.

 

Таблиця розцінок за “Зеленим тарифом”, затверджених державою до 2030 року

Період часу (рiк)  01.01.2016-

31.12.2016

01.01.2017-

31.12.2019

01.01.20120-

31.12.2024

01.01.2025-

31.12.2029

Розцінки для юридичних осіб 0.16 євро/кВт*год 0.15 євро/кВт*год 0.14 євро/кВт*год 0.12 євро/кВт*год
Розцінки для приватних осіб 0.19 євро/кВт*год 0.18 євро/кВт*год 0.163 євро/кВт*год 0.145 євро/кВт*год

 

Проект «зелений тариф»: активація

1. Для приватних осіб знадобиться:

  • Зробити необхідні розрахунки і отримати ескіз, необхідний для вибору конфігурації та комплекту обладнання для сонячної системи енергозабезпечення;
  • Закупити обладнання, здійснити його монтаж, запуск в роботу і налагодження;
  • Подати заповнену заяву в Обленерго для отримання дозволу на здійснення підключення приватної системи в загальну енергетичну систему, в якій працюють мережеві електростанції;
  • Встановити лічильник споживання енергії;
  • Відкрити розрахунковий рахунок у банку і разом з підписаним договором передати в Обленерго;
  • Активувати опцію «зелений тариф», виражену в отриманні щомісячних відрахувань за продаж надлишкової енергії.

2. Для юридичних осіб потрібно:

  • Зареєструвати юрособу, оформити договір оренди на землю;
  • Розробити технічне обґрунтування для підключення об’єкта, підготувати проектну документацію;
  • Замовити обладнання, встановити та налагодити його,
  • Приєднати до мереж;
  • Оформити ліцензію на виробництво електроенергії і зареєструвати дійсне членство в ОРЕ;
  • Перевірити «місцеву складову» і прорахувати «зелений тариф»;
  • Реалізувати надлишкову енергію державі.

Компанія «Теплоціль» пропонує підібрати кожному бажаючому сертифіковане в Україні обладнання як європейських, так і азіатських виробників, що повністю відповідає вимогам для оформлення «зеленого тарифу».